Červen 2008

Prázdniny

30. června 2008 v 6:49 Pro závěrečné ročníky

Ahoj všichni!

Prázdniny už běží...
Já doufám, že všichni absolventi jsou už buď někam přijatí nebo jsou nahlášeni na Úřadu práce(!) ať nemáte problémy se sociálním a zdravotním pojištěním.
A já tady? No okurková sezóna .

3333. návštěvník

26. června 2008 v 23:21 | M. Velflová |  Jen tak

3333

Ahoj všichni!
Nedá mi to, abych nereagovala na číslo na počítači návštěv. Je tam 3330 a to znamená, že brzy (možná ještě dneska) naskočí číslice 3333. Je to super! Musím říct, že by mě ani ve snu nenapadlo, když jsem s pomocí mé malé dcery(takto zdatné blogerky) zakládala blog, že se takového čísla dopracuji. Blog jsem zakládala v září loňského roku jako "doplněk " k mé práci výchovné poradkyně a myslela jsem si, že to bude hlavně o komunikaci mezi mými žáky, jejich rodiči a mnou. To se mi sice moc nepovedlo, ale co nebylo tento školní rok, může být ten příští. Zítra totiž jeden školní rok končí a začínají prázdniny (jak všichni víme). Trošku budu odpočívat a tak nebudu na blogu tak často. Kdo byste mi chtěli psát, najdete kontakty na mou maličkost v mé osobní stránce. Zatím páčko a

HURÁÁÁ PRÁZDNINY.

M.V.

Žádost o přezkoumání rozhodnutí děkana o výsledku přijímacího řízení neboli " odvolání"

24. června 2008 v 22:52 | M. Velflová, internet |  Pro závěrečné ročníky
V současné době s obavami a zároveň nedočkavostí rozlepujete obálky s výsledky PŘ na VŠ. Přála bych vám, abyste následující řádky- vzorové "odvolání" nepotřebovali. Vám, kteří ho budete potřebovat, přeji, aby vaše snažení přineslo ovoce a vy jste nakonec ke studiu byli přijati.Pro moji třídu

22. června 2008 v 18:18 Jen tak

Ahoj třído!

Čtvrtek: V 8. 00 u Hypernovy, jak staví autobusy, půjdeme se mrknout na Vojnu, sebou svačinu, pití a peníze na vstupné - minimálně 20, - Kč (kdo bude chtít navštívit více okruhů, zaplatí si vstup individuálně) . Cesta tam a zpět + prohlídka by nám neměla trvat déle než do 11. 30. Půjdeme pěšky do Žežic a do areálu Vojna, tak si vezměte pořádné boty. Připravte se i na déšť. V Žežicích je možnost občerstvení(pití, nanuky, ...)
A pátek...vysvědčení
Tak se do čtvrtka mějte hezky, kdo nepojede- nepůjde na některou akci, víte, že ve čtvrtek budu chtít OL .
Vaše (i příští rok) TU.

Pokud vám nevyjde vysoká

7. června 2008 v 19:14 | M. Velflová, internet |  Pro závěrečné ročníky
Zdravím všechny úspěšné maturanty!!!
Věřím, že se pilně připravujete k přijímacím zkouškám, ale přes všechnu snahu musíte počítat s tím, že nabídka studijních míst bude menší než vaše poptávka a pak by se vám možná mohly hodit následující www stránky

http://www.pppp.cz/vyssi-odborne-skoly

a taky informace, že v nejbližší době má v MF Dnes vyjít seznam škol, které mají ještě volná místa.
Jinak přeju hodně štěstí při PZ a zatím...
M. Velflová

Maturita

4. června 2008 v 4:13 | M.Velflová |  Pro závěrečné ročníky

Maturita

Nejen pro moji třídu:
Moji milí,
říká se, že maturita je zkouška dospělosti. To je bezesporu pravda, vždyť při ní jde o spoustu let práce a moře starostí a nervů nejen vašich, ale i vašich rodičů . Během několika hodin se z nás stává oficiálně studovaný člověk a uplatnění v budoucnu vzroste geometrickou řadou….
Na druhou stranu je to jen jedna z mnoha zkoušek, které vás v životě ještě čekají a zdaleka není tou nejdůležitější. Život nás všechny prověřuje zkouškami daleko těžšími a beze svědků a oficialit zkušebních komisí. Přesto ta maturitní je pro vás velice důležitá, protože je první. Některým z vás otevírá možnost dalšího studia a je začátkem vaší kariery, pro ostatní je završením letitého úsilí.
Dovolím si teď, inspirována nejmenovanou maturantkou citovat kousek písňového textu:
V nedělním oblečení nastoupíš před komisi
studené vysvědčení vezme, co byl kdysi
v portmonce umístěnka, slavnostní učitelé
a lež co první směnka úvěru pro dospělé
R: Opilí od radosti si sami trochu lžeme
že zkouškou dospělosti opravdu dospějeme
Tak tanči lásko sladká, protanči večer celý
ten bál je křižovatka, dospělí nedospělí
Tahle slova napsal písničkář a básník Karel Kryl před více než 40ti lety, kdy doba a společnost byla jiná. Co zůstalo stejné jste vy, maturanti, vaše pocity z počátku obav a nejistoty, poté radosti a štěstí, když se zadaří ale i zklamání a smutku, když to nedopadne.
Vám, kterým se to tentokrát nepovedlo a je vás dost, přeju aby pocity smutku a zklamání nahradila chuť se poprat s těmi 25 otázkami, které se ještě včera zdály být tak lehké a dnes…je všechno jinak. Na vás budu po dobu prázdnin myslet a těšit se, že v září s pomocí štěstí uspějete i vy.
A vám, kteří nás dnes opouštíte se štítem a maturitním vysvědčením v ruce,přeji, aby vás v životě potkalo jen to nejlepší a měli jste pěkný život. A také abyste se k nám rádi vraceli pochlubit se se svými úspěchy nebo si postěžovat v případě neúspěchu. Vždy vás ráda já, ale určitě i ostatní kolegové uvidíme.
M.V.