Červenec 2009

Nejen o prázdninách...dbejte o své zdraví

18. července 2009 v 21:54 | M.V. |  Zdraví
Zdravím všechny,
mí žáci, kolegové, rodina i známí o mě vědí, že jsem zapřísáhlá odpůrkyně kouření. Ne snad proto, že jsem sama nikdy aktivní kuřák nebyla, ale pro to, že na následky kouření(a já jsem o tom přesvědčená) zemřel jeden z mých rodičů - tatínek, který začal kouřit ve svých 13 letech. Kouřil celý svůj život, v závěru života už to bylo bezmála 90 cigaret denně, onemocněl astmatem a ve svých 62 letech zemřel na plicní embolii. Na následky kouření zemřeli i jeho dva bratři. Jeden na rakovinu hrtanu a plic a druhý na rakovinu plic a tlustého střeva...Před pár dny zemřel na plicní embolii i můj kamarád a spolužák ze střední. Bylo mu necelých 45 let!!! Co ho znám(bezmála třicet let), tak kouřil...Co dodat.
Rozhodla jsem se, že tady na blog začnu dávat zajímavé články o kouření, závislosti na tabáku, možnosti léčby, prevence a tak. Taky jsem přidala do oblíbených dvě nové adresy na webové stránky společností, které se odvykání kouření věnují. A do třetice se mají na co těšit i moji žáci - kuřáci :-)). Od nového školního roku pro ně (a nejen pro ně)připravují překvapení... A těm, kteří budou chtít s kouřením přestat se pokusím za pomoci odborníků pomoci a budu jim morální oporou...Už teď se mi můžete hlásit.
Takže končím(jdu se dívat na Horečku sobotní noci...) a vy se mějte krásně - užívejte prázdnin a ...nekažte si zdraví víc než musíte.
Vaše M. V.

Jak psát odvolání....

13. července 2009 v 7:42 Přijímací řízení
Možná by se ještě někomu hodilo vědět, jak napsat žádost o přezkoumání rozhodnutí o nepřijetí na školu. Nabízím i elektronické konzultace. Napište mi na mail(dozvíte se ho z mé osobní stránky- v rubrice oblíbené) a já Vám poradím.
Jinak návod najdete na:

Zdravím.M.V.